Jak dobrać biżuterię na prezent?

Kobiety kochają biżuterię. Uwielbiają być niż również obdarowywane. Jednak trafienie w ich gusta nie należy do łatwych. A często nawet najbardziej przemyślany zakup, może ostatecznie nie zyskać uznania naszej drogiej pani. Wybierając biżuterię, warto zwracać uwagę nie tylko na najbardziej aktualne trendy, ale również na upodobania osoby, której chcemy ją podarować. Sprawdźmy, jak dobrać biżuterię na prezent.

Jak trafić w gust?

Biżuteria na prezent może być niezwykłą pamiątką, którą kobieta będzie zakładać niezwykle chętnie, kiedy tylko będzie miała taką możliwość, jak również może stać się wręcz przeciwnie totalną klapą i niewypałem. Zakup biżuterii dla drugiej osoby to dość wymagający test znajomości. I jeśli obawiamy się, że go “oblejemy”, to lepiej zdecydujmy się na inny rodzaj podarunku.

Aby zadowolić swoją ukochaną osobę tego typu prezentem, musimy nie tyle, co polegać na najnowszej modzie, ale przede wszystkim poznać, jakie ozdoby ona preferuje. Nawet najpiękniejsze i najbardziej okazałe jubilerskie dzieła mogą nie przypaść do gustu naszej partnerce, jeśli nie trafimy w jej upodobania.

Niektóre kobiety nie przepadają za noszeniem złotej biżuterii, inne z kolei stronią od zakładania tej z dużymi kamieniami. Zanim wybierzemy się do jubilera, warto przyjrzeć się osobie, którą chcemy obdarować i sprawdzić, jaką najczęściej biżuterię wybiera ona sama. Ewentualnie, możemy również pod jakimś pretekstem wybrać się z nią do sklepu i prowadząc sprytnie rozmowę z pewnością uda nam się otrzymać informację o jej stylu z “pierwszej ręki”.

Biżuteria dla Pani i nie tylko

Jednak nie tylko kobiety mogą być przecież obdarowywane prezentami od jubilera. Dla panów również znajdą się u niego piękne i podkreślające jego męskość ozdobne akcesoria. Każdy mężczyzna doceni praktyczny prezent, jakim będzie np. luksusowy zegarek. Jednak nie dla każdego odpowiedni będzie złoty łańcuszek, czy robiona na zamówienie zawieszka. W tym względzie ? podobnie, jak u pań ? musimy się bardziej przyjrzeć stylowi osoby, którą chcemy obdarować, a z pewnością dobierzemy coś, co doceni nawet najbardziej wymagający mężczyzna.

Sprawdź również: komplety biżuterii srebrnej

Jaką biżuterią można sprezentować mamie?

W przypadku ukochanej osoby nie będziemy mieli wątpliwości co do rodzaju biżuterii, jaką chcemy jej ofiarować. Trudno również, abyśmy spotkali się tutaj z jakimiś ograniczeniami. Inaczej jest, jednak gdy biżuterią chcemy obdarować rodzinę, przyjaciół, a może nawet współpracowników. Tutaj musimy się kierować się przede wszystkim taktem. Bezpiecznym prezentem dla praktycznie każdego są różnego typu zawieszki, które można umieścić na łańcuszku lub bransoletce. Dla osób z bliskiego grona sprawdzą się również kolczyki i łańcuszki. Odradza się jednak zakup pierścionków, który może zostać uznany za mało “elegancki”.

Polecamy:

Dodaj komentarz