Prezenty świąteczne

Tak było dawniej, tak jest dziś i tak będzie w przyszłości. Od zarania dziejów ludzie wręczali sobie prezenty. Kto nie lubi ich dostawać lub dawać? Sama nie wiem, co jest bardziej emocjonujące. Obdarowany z takim samym napięciem, co obdarowujący czeka na rozpakowanie. Jednak podarunki to nie tylko przedmioty, to nie są zwykłe rzeczy. Oprócz materii zawierają w sobie coś jeszcze.

prezenty hand made

Coś, o czym zdarza nam się zapominać w dzisiejszych czasach. Cząstkę nas samych, naszych chęci, pragnień i emocji. Wręczamy przecież prezent z intencją, aby sprawić komuś przyjemność i radość. Dla obdarowanego cena nie ma znaczenia, liczy się coś innego. Dlatego najlepiej, jeśli sami wykonamy podarunek. Jest on wówczas bezcenny, unikatowy, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Przeznaczony właśnie dla tej, konkretnej osoby. Z wielu powodów jednak, braku czasu, talentu, odpowiednich narzędzi, nie możemy tego zrobić.

Na szczęście istnieją ludzie – artyści, którzy mogą, potrafią i chcą. Wykonują małe dzieła sztuki, które mogą stać się prezentem dla naszych bliskich. Jako wirtuozi wkładają w ich tworzenie nie tylko swój talent, ale również serce. Każda wytworzona przez nich rzecz od początku do końca jest dopieszczona własnymi rękoma. Proces tworzenia to coś więcej niż produkcja. W głowach artystów najpierw budzi się pomysł, który powoli dojrzewa, ewoluuje, aż w końcu przeradza się w działanie. Później następuje poprawianie, nieodłączny element tworzenia, bo przecież efekt końcowy musi być doskonały, czyli dokładnie taki jak pierwowzór, który powstał wcześniej w głowie. I na końcu odrobina magii, czyli ostatnie pociągniecie palców, niby nic takiego, a jednak. Artysta pozostawia cząsteczkę siebie, swojego serca, w przedmiocie, który wykonał. Właśnie takich ręcznie robionych prezentów pragniemy dla swoich bliskich.

Wszystkie je gromadzimy dla Was w kuferart.pl, wybierajcie do woli. Mówiąc o prezentach nie można zapomnieć o opakowaniu, bo czymże jest książka bez okładki. Nasze upominki są pięknie zapakowane, już sam proces otwierania będzie ucztą dla zmysłów. A w środku? No właśnie, co będzie w środku? To już zależy od Was!

Autor Ewelina Klimko

    Dodaj komentarz